O obci

Katastrální výměra: 271 ha
Počet obyvatel (k 1.1.2020): 1356 
Průměrný věk: 33
Pošta: Ne
Škola: Ano
Zdravotnické zařízení: Ne
Policie: Ne
Kanalizace (ČOV): Ano
Vodovod: Ano
Plynovod: Ano

Obec byla založena řádem sv. Jana Jeruzalémského okolo roku 1250. Název obce Bradlec vznikl pravděpodobně od slova bradlo, což znamená skalnatý útvar. Obec se nachází na vyvýšenině sopečného původu nad údolím řeky Jizery.

K zajímavostem obce patří mimo jiné dva zatopené lomy - Švardův lom a Totův lom, které skýtají v letních měsících možnost příjemného osvěžení. Přes Švardův lom vede zajímavá lávka, která spojuje oba břehy lomu určené k rekreaci.

Vzhledem k atraktivní poloze obce v blízkosti okresního města, s výhledem od Českého středohoří, přes Jizerské hory až po Krkonoše, došlo v posledním desetiletí k dynamickému rozvoji obce s rozsáhlou výstavbou rodinných domů, o kterou je nebývalý zájem.


Rozvoj obce

V naší obci se provádí rozsáhlá výstavba rodinných domů rozdělená na několik etap. V současné době je plně dokončena I. a II. etapa, III. etapa je zcela zasíťovaná a připravena pro výstavbu, rovněž VI. etapa je před dokončením. Výstavbu sítí a komunikací provádí firma Brahill s.r.o. V původní zástavbě obce je dokončena výstavba kanalizace, celá obec je připojena na veřejnou kanalizační, vodovodní a plynofikační síť.
 
Obecní kroniky
 

Kam dál?

Nadřazená rubrika

Informace o obci

Podrubriky